Глажка – досить потрібне рутинне заняття. Мало хто любить займатися цією справою. Виробники пропонують новий агрегат для полегшення домашньої праці – відпарювач. Давайте ж розберемося, якими бувають парогенератори (вони ж відпарювачі), які функції вони виконують і чи корисні вони насправді?
Парогенератор – прилад, що дозволяє обробляти поверхню тканини парою. Він легко впорається з широким колом завдань. Отже, що може парогенератор:
- Гладить на вазі. Глажка штор стане значно легше з цим приладом;
- Обробка пором дозволить відгладити речі з найтонших і примхливих тканин, не пошкодивши їх, оскільки вплив відбувається парою, температурою менше 100 градусів. Парогенератори здатні відпарювати ніжні та щільні тканини, шкіру, замшу;
- Глажка парою речей з рюшами, оборками, стразами, паєтками;
- Моделі з високим показником потужності дозволять упорядкувати верхній одяг;
- Парогенератори значно економлять час, скорочуючи тривалість процесу прасування;
- Висока температура пари (зазвичай близько 98 градусів) ідеальна для обробки дитячих речей, дозволяє провести дезінфекцію.
А ось для наступних завдань парогенератор буде абсолютно непотрібним:
- Відпарювач не здатний повністю замінити собою праску. Він не підходить для постільної білизни та класичних штанів (зробити стрілки цим приладом досить проблематично);
- Погано обробляють щільну тканину. Малопотужні парогенератори не здатні впоратися навіть із джинсами;
- Немає можливості роботи в горизонтальному положенні. Навіть якщо виробник вказує цю можливість, гладити довгий час у горизонтальній площині все одно не вийде;
- Не справляється з плямами та неприємними запахами. Для цього є інший прилад – пароочисник. Від відпарювача він відрізняється тим, що подає пару температурою понад 100 градусів під тиском. Пароочисник зазвичай забезпечується спеціальними щітками.
Види парогенераторів
Перш ніж вибрати парогенератор, потрібно зрозуміти, якими ж вони бувають. Умовно ці прилади поділяються на такі типи:
- Ручні (портативні, мобільні);
- Підлогові (вертикальні);
- Апарати з функцією пароочисника.
Ручні відпарювачі – це компактні портативні моделі, призначені для дому або подорожей. Вони незамінні в поїздках, оскільки в багажі займають мінімум місця, але допоможуть швидко упорядкувати одяг. Відрізняються невеликою потужністю та літражем резервуара. Прекрасно підійдуть для обробки легких тканин. Головний недолік таких апаратів – вони не можуть впоратися із щільними тканинами. Крім того, тривалість безперервної роботи невелика, оскільки води такий агрегат вміщує небагато.
Вертикальні парогенератори зазвичай являють собою великий підлоговий резервуар на коліщатках зі штангою, на якій закріплюється вішалка-плічка. Пара подається за допомогою спеціальної насадки, що з’єднується з резервуаром за допомогою шланга. Ці моделі можуть застосовуватися як побутові, і як професійні (наприклад, для ательє). Деякі відпарювачі для підлоги можуть бути забезпечені клапаном для створення невеликого тиску. Щоправда, подавати пари в такому режимі вони можуть протягом короткого проміжку часу, далі вони працюватимуть як стандартні самопливні моделі;
Парогенератори з функцією очищувача. Вони здатні подавати пар під тиском не менше 3 бар та продуктивністю не менше 70 мл на хвилину. Такі параметри дозволяють очистити деякі плями (для цього в комплекті передбачена спеціальна насадка), впорається з щільними тканинами. Головним недоліком таких апаратів є досить висока ціна.
Як вибрати парогенератор
Підбір парогенератора справа непроста, в асортименті, представленому сьогодні на ринку легко заплутатися.
Вибір, в першу чергу, має спиратисяся на спектр завдань, які господиня збирається вирішувати за допомогою даного агрегату. Комусь цілком підійде малопотужний домашній відпарювач, іншим необхідний продуктивний парогенератор з високим тиском пари.
Отже, роблячи вибір, зверніть увагу на такі показники:
- Потужність. Від неї залежить продуктивність приладу. Чим вона вища, тим краще. У ручних варіантів вона не перевищує показника 1500 Вт. При покупці відпарювача для домашнього використання, варто звертати увагу на моделі з потужністю не менше 1000 Вт;
- Продуктивність або витрата пари, вимірюється даний показник у грамах (іноді мілілітрах) за хвилину. Чим він більший, тим складніші завдання здатне вирішити пристрій. Для домашнього використання фахівці радять купувати парогенератори з потужністю подачі пари не менше 30 г на хвилину;
- Тиск пари. У самопливних апаратів цей показник відсутній. Домашні апарати з тиском пари можуть мати цей показник на рівні від 0.5 до 6 бар, оптимальним для побутового застосування вважається 2 бари.
- Можливість регулювання подачі пари. Функція, звичайно, приємна, але більшість господинь завжди використовують прилад на максимумі.
- Наявність протикрапельної системи, яка захистить тканину від крапель води навіть при відпарюванні на низьких температурах;
- Комплектація. Обов’язково зверніть на неї увагу при покупці. Судячи з відгуків власників, найчастіше застосовується насадка-щітка та защип. Останній дозволяє освіжити стрілки на штанах.
- Додаткові корисні функції. Як приємний бонус можуть виступати: автоматичне відключення приладу у разі тривалої бездіяльності, регулювання подачі пари на рукоятці, зручна телескопічна штанга (для підлогових варіантів), можливість долити воду в резервуар, не відключаючи повністю.
Тривалість безперервної роботи та літраж резервуара. Ці два показники безпосередньо пов’язані один з одним. Чим більше води можна залити у пристрій, тим довше він зможе пропрацювати без перерви.
Захист від накипу дозволяє продовжити термін служби парогенератора, дає можливість використовувати звичайну водопровідну воду. Деякі пристрої, не обладнані цією системою, висувають особливі вимоги до якості води, аж до використання лише дистильованої;
Відпарювач – корисний побутовий прилад, який дозволить суттєво полегшити догляд за речами, головне правильно його використовувати. Якщо необхідну модель підібрати не виходить, скористайтесь порадою професіонала. Кваліфіковані співробітники інтернет-магазину SteamerS допоможуть вирішувати всі питання та підібрати агрегат, який точно відповідатиме вашим потребам.
Прокоментувати