Розмаїття побутових приладів здатне здивувати самого досвідченого користувача. Щоб новий пристрій, що володіє пристойним набором функцій, не припадав пилом без діла, важливо знати, як вибрати відпарювач, розібратися в його корисності, оцінити практичне застосування в житті.
Як працює відпарювач, що він може
Відпарювач для одягу – відносно молодий прилад, який стрімко набирає популярності серед домогосподарок і професіоналів. Багатий набір функцій дозволяє не тільки впорядкувати одяг, але й очистити поверхні, продезінфікувати килими, м’які меблі, обробити парою м’які іграшки. Приймаючи рішення вибрати відпарювач, який відповідає вашим потребам, важливо розібратися в його характеристиках, оцінити можливості.
Відпарює тонкі та делікатні тканини
Вибираючи сучасний пристрій, зручно прасувати тканини різної щільності. Оскільки температура пари не перевищує 100°С, вертикальний відпарювач не здатний пропалити навіть саму примхливу тканину, виготовлену з натуральних або синтетичних волокон.
Відпарювач допоможе легко розправити поверхню, розшиту бусинами, декоративною тасьмою, упорядкувати речі складного крою, з рюшами, оборками.
Потужні моделі здатні відпарити речі, що мають підклад, верхній одяг
Професійні відпарювачі мають високу потужність. Це забезпечує високу швидкість розгладження тканин, оперативну обробку верхнього одягу, виготовленого із щільного матеріалу, замші, шкіри.
Можна прасувати штори, не знімаючи з карнизів
Глажка в вертикальному положенні дозволяє легко упорядкувати штори, знизити трудомісткість процедури. Плануючи проведення робіт, важливо врахувати довжину шланга відпарювача. Стандартна величина не дозволить дістати до карниза, тому буде потрібна підставка або табурет, на який стане користувач.
Економія часу
Невелике тренування забезпечить високу швидкість виконання робіт. Прасування парою займе набагато менше часу, ніж використання праски.
Вбиває 98% бактерій
Відпарювач генерує пару під тиском, тому він легко проникає вглиб волокон, вбиває дрібних паразитів, більшу частину відомих мікробів. Вчені стверджують, що обробка м’яких меблів, килимів та іншого домашнього текстилю дозволяє знизити кількість алергенів. Подача пари при температурі 98 °С ідеальна для обробки дитячих речей.
Рекомендації щодо вибору: види моделей
Переглядаючи, який відпарювач краще, важливо знати, за якими ознаками моделі поділяються на групи. Виробники позиціонують свої пристрої як портативні, призначені для домашнього використання, вертикальні – які підійдуть для обробки одягу в домашніх умовах, на невеликих підприємствах. Щоб підібрати оптимальну модель, важливо розібратися у функціональних особливостях приладів.
Ручні
Мобільні пристрої подають до 20 г/хв пари. Мініатюрні ручні відпарювачі пристрої легко відпарюють одяг. Часу їх роботи достатньо, щоб упорядкувати сорочку, штани або сукню під час подорожі. Завдяки невеликій вазі за їх допомогою зручно гладити на вазі. Мініатюрні габарити дозволяють їх легко розмістити у дорожній сумці. На полиці шафи вони також не посядуть багато місця.
Підлогові (вертикальні або стаціонарні)
Професійні стаціонарні парогенератори мають інтенсивність подачі пари в межах 40 до 60 г/хв. Відпарювачі, розміщені вертикально, візуально нагадують пилосос. Це потужні пристрої для дому або професійного використання. Побутові прилади легко впораються зі складками на верхньому одязі, пристосування з функцією антикапля забезпечують можливість обробки поверхонь у горизонтальному положенні без утворення непривабливих потік.
Окрім домогосподарок, шанувальниками подібних пристроїв є клінінгові компанії, ательє, бутіки, підприємства хімчистки, ресторани, готелі.
Комбіновані
Деякі відпарювачі поєднують плюси домашніх та професійних пристроїв. Висока потужність дозволяє подавати до 70 г/хв пари. Місткість, виготовлена зі сплаву міді, розрахована на об’єм води понад 3 літри. Це забезпечує до 120 хвилин безперервної работи. Наявність регуляторів потужності забезпечує можливість роботи з різними типами матеріалів. Вони здатні відпарювати ніжні, щільні тканини, легко впоратися з обробкою верхнього одягу.
Як вибрати відпарювач: технічні характеристики
Залежно від інтенсивності подачі пари, потужності відпарювача, залежить швидкість роботи. Однак для грамотного вибору важливо враховувати всі технічні параметри, серед яких:
Потужність забезпечує високу швидкість нагрівання води. Чим вище потужність приладу, тим швидше почнеться подача пари після увімкнення пристрою.
Інтенсивність подачі пари – характеристика, взаємопов’язана з потужністю. Чим вище показник, тим більше пари генерується за кожну хвилину. Це означає, що складки розгладяться швидше, прилад зможе впоратися із тканинами різної щільності.
Тиск пари – в ручних пристосуваннях пар подається самопливом. Більш потужні стаціонарні пристрої подають пару під тиском, що дозволяє швидше проникати в товщу матеріалу.
Час безперервної роботи залежить від величини ємності. Портативні моделі з ємністю 200-500 мл здатні відпарювати одяг не більше півгодини. Стаціонарні пристрої оснащені ємностями близько 3 літрів, що забезпечує безперервну роботу протягом 1-2 годин.
Матеріал прасування – для його створення використовується термопластик або нержавіюча сталь. За наявності пластикових деталей прилад обійдеться дешевше, менше важитиме. При використанні нержавіючої сталі пристрій обійдеться дорожче, вийде важче, але буде довговічнішим, надійнішим.
Система “антикапля” виключає ймовірність підтікання рідини під час обробки одягу, появи білих плям після просушування.
Вимоги до води – більшість моделей використовують очищену або дистильовану воду. Професійні вироби можуть бути оснащені фільтрами, спеціальними отворами для промивання ємності, видалення накипу.
Вибираючи відпарювач за ціною, зверніть увагу на комплектацію. Наявність ворсової щітки, спеціальної рукавиці допоможе не лише позбутися неприємних запахів в результаті обробки, а й видалити окремі забруднення.
Відпарювач або праска
Переглядаючи характеристики різних приладів, вибираючи відпарювач або праску, важливо розуміти, що кожний пристрій є доповненням другого. Праска стане чудовим помічником при прасуванні постільної білизни, розгладжуванні швів, створенні стрілок.
Проте відпарювач ніколи не пропалить тканину, не залишить непривабливого блиску на поверхні одягу. При відпарюванні тканин волокна не деформуються, що важливе для трикотажних виробів.
Відпарювач або парогенератор
Перед купівлею побутового приладу важливо знати, що не всі пристрої, що генерують пару, працюють однаково. Розглядаючи, що краще підійде для дому, відпарювач або парогенератор, варто врахувати, що парогенератором називають праску, здатну забезпечити потужну подачу пари.
Швидкість парового удару пристрою досягає до 100 г/хв, температура, що впливає на тканину, становить 150°С. Прогладити щільну тканину; легко єдиним рухом. При роботі такого пристрою кімната може перетворитися на сауну, працює пристрій досить шумно.
Відпарювач для одягу: відгуки
Наталія
Придбала недорогу портативну модель, вирішила спробувати, наскільки зручний відпарювач. З теплою сорочкою, джинсами з ним не впорається, а ось упорядкувати вихідну сукню у відрядженні виходить відмінно.
Світлана
Придбала стаціонарну модель. Використовувати дуже зручно, речі можна закріплювати на вішалці в комплекті. Відпарюю одяг, обробляю м’які меблі, дитячі іграшки, чищу кофри. Мені подобається, всім рекомендую.
Ольга
Використовую відпарювач для прасування трикотажу, футболок з накатом. Речі довго зберігають первісне забарвлення. форму. Дуже зручно.