Еволюція застосування пари для якісного прасування тканин йшла по ланцюжку: змочена тканина – волога марля – парова праска – праска з функцією відпарювання – парогенератор (відпарювач). Останній пристрій узвичаївся нещодавно і у більшості людей немає чіткого уявлення що це таке, навіщо потрібно, що в ньому добре і що погано.
Що вміє відпарювач для глажки штор.
Конструкція та принцип дії пристрою нехитрі. Резервуар із водою, випарник, насадка для розпилення. Вода, потрапляючи випарник, утворює пару, він у свою чергу через насадку потрапляє на тканину. Внаслідок зволоження та нагрівання матеріал розправляється під власною вагою.
Головна перевага відпарювача – безконтактна прасування, що ведеться на вазі, вертикально. Такий процес не може призвести до механічних пошкоджень, а ворсистим тканинам ще й надає об’єм. Є в нього й інші переваги:
- Відпарювач не тільки гладить, а й очищає матерію, проводячи попутну дезінфекцію;
- Якісно обробляється текстиль будь-якого розміру та пошиття;
- Для обробки не має значення склад тканини;
- Інтенсивність та температура процесу відгладжування регулюється більш точно та оперативно.
Пар, що подається під регульованим тиском за рахунок температури знищує мікроби. Подача пари під регульованим тиском витісняє неприємні запахи. Спільна дія вологості, тиску та температури ефективно усуває забруднення, у тому числі й жирні плями.
Максимальна температура обробки не перевищує 100°C, що дозволяє прасувати найніжніші тканини, наприклад, шовк або легкоплавка синтетика.
Можливість обробляти громіздкі вироби у вертикальному положенні суттєво полегшує процес прасування для штор, верхнього одягу.
Паровою праскою на дошці для прасування легко обробити наволочку, сорочку або штани. Найбільш громіздкі (наприклад простирадла) або мають складний покрій (пальто) речі прогладити складніше. Їх доводиться складати, використовувати підкладки спеціальної форми тощо. Надати ідеального вигляду ламбрекенам, портьєрам, гардинам та іншим видам штор практично не реально, особливо якщо виготовлені з об’ємної тканини або мають декоративні складки, вишивку, інші елементи оздоблення. Існує ризик пошкодити або повторно пом’яти тканину. Парова праска для штор – не найкраще рішення.
Дещо краще використовувати праску з функцією відпарювання (не плутати з паровою праскою), який дозволяє відгладити вироби на вазі і без безпосереднього контакту з об’єктом обробки. Але й тут є недолік – нерівномірне пароутворення. Така праска подає у випарник воду нерівномірно, від цього стрибкоподібно змінюється тиск і розмір площі, що обробляється. В результаті на весь процес йде досить багато часу.
Відпарювач для штор та одягу позбавлений цих недоліків. Парогенератор для прасування штор забезпечує рівномірну регульовану подачу пари, а спеціальна насадка оптимально розподіляє її по поверхні виробу.
Критерії якості або як вибрати відпарювач
Наявні на ринку моделі відпарювачів останнього покоління різняться за призначенням, виконанням, технічними характеристиками. Призначення може бути побутовим і комерційним. Найкращі професійні відпарювачі універсальні й можуть використовуватися як для роботи, так і в побуті.
Визначити який відпарювач для штор краще для професійної діяльності можна на прикладі модельної лінійки торгової марки Isteamer (айстимер). Асортимент моделей, що носять цей бренд, досить широкий. Судна входять ручний відпарювач для штор, стаціонарні вертикальні пристрої. Всі вони мають різну потужність, продуктивність, об’єм резервуара, тиск пари.
Isteamer is803full copper
Витривала модель, розрахована на тривалу роботу. Потужність двох незалежних нагрівачів у 1800 Вт дозволяє виробити до 70 грамів пари за хвилину. Економію забезпечують три режими роботи. Витратної ємності 3,2 л вистачає на тривалий час роботи. Праска з нержавіючої сталі підходить для будь-яких поверхонь. Пристрій підходить для великих магазинів одягу, салонів гардин. За рахунок компактності можна використовувати в побуті.
Isteamer is-x3turbo
Універсальний апарат для вертикального та горизонтального прасування. Чотири режими роботи нагрівачів забезпечують економію та необхідну продуктивність. На максимальній потужності 2180 Вт прилад розвиває тиск 1,5 бар при продуктивності пари 80 г/хв.
За рахунок багатої комплектації is-x3turbo ідеально підходить для домашнього використання, але цілком застосовний і для виробничих потреб.
Isteamer is712
Вертикальний відпарювач з 12 режимами роботи під керуванням електроніки. Електрична потужність змінюється від 550 до 2500 Вт. Пароутворення до 60 г/хв. Ворсова насадка чистить та гладить такі матеріали як замша. Спеціальні затискачі допомагають швидко нагладити стрілки. Добре підходить як для весільних салонів та магазинів одягу, так і для домашнього використання.
Isteamer is704
Вертикальний парогенератор для штор. Чотири режими дозволяють виробляти 60 грн. пара за хвилину при тиску до 1 бар. Потужності 2500 Вт достатньо для обробки будь-яких видів тканин. Запас у 3,8 л. води забезпечує тривалу роботу. Підходить для комерційного та побутового використання.
Isteamer is702
Простий і надійний відпарювач. Два режими роботи на потужностях 1400 і 2050 Вт, вихід пари до 60 г/хв і великий витратний об’єм води роблять цей відпарювач для штор незамінним у салонах гардин та магазинах одягу. Додаткові аксесуари дозволяють використовувати його у домашніх умовах.
Isteamer is209
Новинка 2018 року. Дев’ять режимів потужності пари, економічність, система антикапля – все це робить апарат зручним у побуті, у бутіках та в магазинах готового одягу.
Бренд Isteamer за своєю різноманітністю функціоналу, зручністю управління, споживчими якостями не поступається світовим топ-брендам. Марка айстімер з 2009 року на ринку України. Заслужену популярність їй надає демократична ціна. За цілком розумну вартість споживач отримує прості, надійні захищені від аварійних режимів конструкції. За умови дотримання умов експлуатації вони допомагатимуть у побуті та на роботі 10 і більше років.
Прокоментувати